خانه ویلایی جیم تامپسون در ساحل کانال سائن سائب قرار گرفته است. این خانه میراث جیم تامپسون آمریکایی است که درون خود 6 کلبه سنتی تایلندی دارد که نشانه از علاقه اون به هنر و فرهنگ جنوب شرق آسیا دارد.

خانه جیم تامپسون بانکوک

تامپسون پس از اتمام دوران سربازی، قصد ادامه زندگی در تایلند را داشت. او سی سال از زندگی خود را صرف احیای هنر ابریشم تایلند نمود و پس از آن صنعت رو به مرگ نساجی این کشور را جان دوباره بخشید و به جهانیان معرفی نمود. اما در سال 1967، او به جنگل های مالزی رفت و دیگر هیچ گاه بازنگشت.

خانه جیم تامپسون بانکوک

خانه تامپسون در سایه درختان بلندی قرار گرفته است. یک مجسمه چوبی بودا متعلق به قرن هفدهم که حکاکی و کنده کاری آن با دست انجام شده است، در این خانه به چشم می خورد. لوستری بلژیکی از سقف آویزان است و کف خانه نیز از مرمر ایتالیایی ساخته شده است.

خانه جیم تامپسون بانکوک

در طبقه بالا، دکوری های زیادی که از معابد مختلف بودایی جمع آوری شده اند قرار گرفته اند. در ورودی آشپزخانه یک تمثال سنگی از بودا نهاده شده است. اتاق نشیمن در یک کلبه چوبی تایلندی قرار گرفته و بر روی میز غذاخوری دو میز ماجونگ چینی قرار دارد.

خانه جیم تامپسون بانکوک

اتاق نشیمن آن که از چوب صد ساله ساخته شده، نمایی به کانال سائن سائب دارد. طراحی این خانه و نیز چیدمان وسایل و عتیقه جات به شکل ماهرانه انجام گرفته است و بسیار چشم نواز می باشد.

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn